Your reviews
x

Your reviews

 

Your opinion is crucial to us!

We want to offer you the highest standard of services and quality, so that you come back to us whenever you might need assistance in the future.

Therefore, please give us your feedback, both if you were satisfied and if you want us to improve anything.

 

Send review
Neil Telford (6.10. 2017)
We really enjoyed "Brunch", last Sunday, the 1st of October. As usual the food was outstanding - and the service and staff were fantastic. Our friends, who had come to visit from the UK, reckoned that this was the highlight of their visit to the Czech Republic. Absolutely first class - highly recommended - our favourite restaurant in Prague....
Veronika (15.2. 2017)
Chutné jídlo, příjemné prostředí a milý personál. Děkujeme, byli jsme u vás spokojeni.
Miroslav Průcha (24.9. 2016)
Indický brunch...skvělý zážitek, od designu restaurace, kvalitou krmě a personálukonče...jen bych místo Syrahu doporučil v červeném provedení Merlot z Bordeaux...
Václav Krátký (9.5. 2016)
Dne 4.5.2016 jsem s manželkou navštívil vaši restauraci. Byli jsme velmi, velmi spokojeni. Příjemné prostředí, výtečné jídlo, milý, ochotný a profesionální personál. Byl to skutečný zážitek. Děkujeme.
Martin a Standa (30.1. 2016)
Děkujeme za nádherný večer, plný skvělého jídla, prvotřídní obsluhy a celkové pohody. Uzený telecí jazyk, husí játýrka, tygří krevety nebo jehněčí kotletky, to byla nebelahoda. A sladká tečka v podobě fantastické čokoládově pěny. Těšíme se na repete :-)
Udo.49 (28.3. 2015)
Ausgezeichnetes Essen und Service. Sehr empfehlenswert.
Markéta a Radek (27.3. 2015)
Vážení,jako vždy při slavnostní příležitosti, jsme navštívili vaši restauraci. A opět jste nezklamali.Jsme šťastni, že v Praze je stále možné najít oázu klidu, hojnosti a potěšení.Bude nám radostí a ctí vás opět navštívit. Vaše pyré z červeného zelí je pro nás mana. Těšíme se na další návštěvu:-)
Michael Pompe (21.3. 2015)
Byli jsme u vás jako vždy velmi spokojeni. Jídlo, pití i obsluha prvotřídní. Těšíme se napříště. Pompeovi
Jan Ackermann (22.2. 2015)
Great meal and service as always, but please do not push the sell of mineral water by constant, unnecessary refilling and opening a second bottle without asking. Same goes for \"Bellevue\".
Boulanger (25.12. 2014)
Déjeuner de Noël improvisé. Un restaurant qui revisite à merveille la cuisine tchèque, et indienne, dans un cadre chaleureux, avec un service délicieux. Une présentation des plats très soignée. Des saveurs précises et nettes. Des cuissons remarquables (viandes et poissons). De bons conseils pour le choix du vin.. Nous avons passé un excellent moment. A renouveler en 2015... Une des meilleures tables de Prague pour nous. * A wondefull mix of modern czech and indian cooking. Warm atmosphere and very pleasant service. Precise and tasty flavors. Good wines and advices for the choice. We had a delightfull moment. One of the best place in Prague. * Milovaly jsme moc ! Nejlepší restaurace v Praze.
Erik (8.12. 2014)
I just visited this gorgeous restaurant with a group from Norway. A superb experience with a 5 course dinner. I also learned that Czech wines can be absolutely wonderful with the right food. Follow the wine suggestions from the menu!!
Olga Nirmal (2.11. 2014)
Mockrat dekujeme za uzasne jidlo v ramci \'Indian Brunch\'. Kazdy okamzik si nesmirne uzivame a jeste dlouho po odchodu z restaurace se citime moc dobre. Olga a Nilesh Nirmal
Alan Abbott (19.10. 2014)
This afternoon I greatly enjoyed every bite of your amazing Indian Sunday Brunch. it was over the top in quality and service. The food was some of the best I have experienced in my Europe travels. The variety, quality and bursts of exotic flavors and tastes were just amazing. Thank you for preparing such wonderful food and dining experience for those of us who travel with a serious focus on international foods! I look forward to returning next year and will share this experience with all I meet who might be traveling to Prague.
NONA M. SANFORD (3.6. 2014)
V Zatisi is one of the great places to eat, in the world, not just Prague. An artistic setting, wonderful service, and superb food. Many thanks for a lovely dining experience!
Romana (27.3. 2014)
V Zátiší je jedna z nejlepších restaurací a udržuje si standard již mnoho let. Nedávno jsem byla na oběd v Kampa parku a musím říct, že to tam můžou zavřít. Ceny nehorázné, ale nápaditost a chuť jídla se vůbec nedá srovnat. Žijí zřejmě ze staré slávy.
Josef Martin (7.3. 2014)
Strašně moc děkuji za to, že se ve vašich restauracích pokaždé cítím skvěle, výjimečně a příjemně. Děkuji za vaše úsměvy, za úžasný kulinářský zážitek kuchařům a za to že tu jste. Josef Martin
sabrina negri (2.12. 2013)
reservation very nice table evening 31/12/2013 h 21.30 for 2 people; near the windows to admire spectacular Praga fireworks! Best regards Dott.ssa Sabrina Negri in Nebuloni
Andrieu (9.10. 2013)
It was a really nice experience to taste the Czech gourmet cooking and really appreciated to be served by a person who explained us the dishes in French
Karen Johnson (25.9. 2013)
Excellent meal and service. Highly recommended. KJ & DJ from Australia, sept 2013
Pavel Zíka (27.8. 2013)
Příjemná restaurace, skvělá obsluha a dobré jídlo + víno. Co si víc přát pro hezký večer?! Doporučuji!!!
Radmila Pindorová (16.5. 2013)
Velmi Vám děkuji za vynikající kulinářský zážitek, který jsem získala díky Vaší restauraci. Výborná atmosféra, krásné a vkusné prostředí a v neposlední řadě příjemný vstřícný a vysoce profesionální personál..děkuji
Sharon Hindle (11.3. 2013)
What a super evening we had at V Zatisi last night! The restaurant has a lovely intimate atmosphere, the welcome and service were superb – the food was a taste sensation, and we felt altogether spoilt.
Adéla Kormoutová (10.2. 2013)
Nejlepší restaurace, ve které jsem kdy byla. Nepotřebuje nic zlepšit. Personál profesionální, jídlo úžasné. Nejlepší byla asi polévka a dezert ale i kachna byla vynikající.
Gilles Berouard (25.9. 2012)
Every time I go to Zátiší, I discover a new culinary experience.
V Zátiší Mlýnec Bellevue Žofín Garden Zátiší Club
foto foto foto foto foto